Yalnız Gezegen

welcome

Siz Buraya Daha Önce De Gelmiştiniz. Tabii Gelmiştiniz Ya... Tabii. Ben Gördüğüm Yüzü Asla Unutmam. Buraya Gelin De Elinizi Sıkayım! Bir Şey Söyleyeyim Mi? Sizin Yüzünüzü Bile Görmeden, Yürüyüşünüzden Tanıdım. Castle Rock'a Dönmek Için Bundan Daha Iyi Bir Gün Seçemezdiniz.

Demeyeyim diyorum ama..


Bakın, aksi biri olmak istemiyorum. Yani öyleyim ama aslında olmak istemiyorum. Niye böyle yapıyorsunuz?! Tanrılar... Neyse. Demeyeyim demeyeyim diyorum ama artık her yerde görmeye başladığım şu resim beni çıldırtacak:

Yani evet elbette insanların metroda kitap okumasında rahatsız değilim ama benim de bir çift sözüm var:

1) "Teknoloji ile uğraşacağına kitap oku" öğütünün Japonlar üstünden verilmesi ironik değil mi? Bu kızlar değil mi cikleyerek ellerinde bilmem kaç G'li telefonlarıyla dolaşan kızlar? Yani 3G olayı Türkiye'ye "Teknoloji devrimi", "Merak ne güzel şey, güzel şey merak" ve "Bir adam vardı, canı sıkılaaan" reklamlarıyla henüz giriş yaparken Japonya'da 5G ya da 4G vardı diye hatırlıyorum? Hiç mi anime seyretmediniz, adamlar teknolojiyle yaşıyor! Anime fanı değilsiniz tamam ama okul temalı Japon korku filmi seyretseydiniz hiç değilse? Cevapsız Arama n üzeri x'e kadar uzadı bildiğim kadarıyla, bir bakın derim. JAPONLAR TELEFONLARI TENLERİNE KAYNAMIŞ ŞEKİLDE YAŞIYOR!

2) İkinci ironik taraf bu fotoğrafın bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden yayılması. Ele verir talkımı, kendi yutar salkımı. Neden bu fotoğrafı paylaşmak için Facebook'ta geziniyorsun ki? Git bir kitap okusana. İnsanlar Facebook'u çok ciddiye alıyorlar bence. Bu altı üstü fotoğraf, yazı, video paylaşılabilen bir site. Yüklenen anlamlarsa çok büyük. Facebook üstünden komunizm propagandası yapan bir kitle var ki, onlar ayrı komik. Facebook, an itibariyle sahibini dünyanın en zengin 5 adamı arasına sokmuş ve sapına kadar KAPİTALİST bir oluşum tatlılarım, üzgünüm. Neden sakin olup sadece kedi videoları paylaşmıyorsunuz ki? Oldu olacak Facebook'ta, McDonald's'ta gerçekleşecek bir buluşma ayarlayın ve gelen herkes Nike giysin mesela?3) Diğer sinir bozucu nokta, bu fotoğrafı paylaşan kitle ile alakalı. Basit ve iyimser bir anlatımla: Kitap okuyucusu değil. Yani kızdığın / karşı çıktığın adam metroda telefonla oynuyor okey, ama sen evdesin. Niye kitap okumuyorsun ki? En son hangi kitabı okudun? Aksi biri olmak istemiyorum, evet.


0 yorum: