Yalnız Gezegen

welcome

Siz Buraya Daha Önce De Gelmiştiniz. Tabii Gelmiştiniz Ya... Tabii. Ben Gördüğüm Yüzü Asla Unutmam. Buraya Gelin De Elinizi Sıkayım! Bir Şey Söyleyeyim Mi? Sizin Yüzünüzü Bile Görmeden, Yürüyüşünüzden Tanıdım. Castle Rock'a Dönmek Için Bundan Daha Iyi Bir Gün Seçemezdiniz.

Sting'le Ölümcül Sorular


"Duyduğun en anlamsız şey neydi?" diye sorsalar "Oy bacanak bacanak sen bu zilliyi bırak" türküsünü bile es geçerek " 'Kedi canını senin' söz öbeğidir." derim. Kedi canını senin ne be?! Hayır bir kere cümle değil. Cümleleri yarım bırakmak Türkçe'ye hiç gitmiyor, bakın cidden. "Ananı senin" dediğimizde sevimli oluyor mu mesela? Kedi canını senin nasıl sevimli olabiliyor ya da sevimlilik belirtiyor? Hay Allahım ya, of demeyin şöyle şeyler.

21 Haziran'ın en uzun gündüz ve en kısa gece olmasını "One stand ilişkiler tehlikede!" şeklinde yorumlayan insanlar tanıyorum. Coğrafya bilgilerimizi seviyorum.

Çevresinde hoşlanılmayan kızların futbola aşırı ilgi göstermelerini erkeklere "kafa kız" imajı vermeye çalışmalarına bağlıyorum. Şahsi gözlemlerime dayanarak onlara acı bir haber vermem gerekirse: Kızlar, erkeklerin bunları konuşmak için erkek arkadaşları hali hazırda var. Kendiniz olun bebeğim:)

İlkokuldayken ne güzel 48lik pastel boyalar vardı. Altın ve gümüş rengi boyaları olmak aşırı statü farkı yaratıyordu. Şimdi ne bileyim iPhone'u, Blackberry'si olanlar bana 48lik pastel boyası olan çocuklarmış gibi geliyor.
Mesela Sting şimdi bize gelse "Bi' Shape of My Heart söyle abi" derim. Anlamaz muhtemelen. Domuzluğumdan İngilizce'sini söylemem. Müzikle bunu anlatmaya çalışırım. Evrensel dil neticede.

"Duyduğun en güzel şarkı ne?" deseler baya düşünmem lazım. Of çok güzelleri var ya. A Question of Heaven nasıl güzel bir şey mesela. "My spirit begins to rise" bölümünde "Allah Allah" diyesim geliyor böyle ama şey tadında Çile Bülbülüm söylermişcesine:D There Is A Light That Never Goes Out var mesela. Lethe'yi de severiz. Strawberry Fields Forever mükemmeldir. Tonight da çok tatlı ne bileyim, sormasınlar böyle şeyler.

Sting "Duyduğun en güzel şarkı ne?" diye sorsa "Shape of My Heart" derim. Mutlu olsun isterim adam. Sonra bir anda sinirlenirim. "Kupaymış, kalpmiş kelime oyunları yapma bana sarışın!" diye bağırırım Sting'e, ayıp ederim.

Her anını Twitter'a, Facebook'a yazan insanlar var. "Guitar Hero oynuyorum" diye bunun resmini çekip aynı anda nete koymuş. Ay onu gönderene kadar kır bacağını oyna ya, bu nedir?Sinirlendiriyorsunuz beni valla.

Bazı filmleri kötü olduğu için popüler oluyor. Kendine ve zekasına güveni olmayan insanlar filmi izliyor ve hiçbir şey anlamıyor. Sonra ya ben anlamadım ama herhalde çok derin bir şey bu diyorlar. Sonra da o filmin derin olduğunu başka insanlara söylüyorlar ve bu bir döngü halinde devam ediyor. Mesela su döngüsü gibi. "Su döngüsü nasıldı?" diye sorsalar "Aç Google'ı bak bre deyyus!" diye bağırırım şu an.

İngilizce'de "Queen" olan kartın bizde "Kız" olması ciddi bir aşağılama. Kraliyet unvanlarını falan hiç takmıyoruz bak:)

Youtube'da her videonun altına "Arkadaki parça ne?" yazmak için para alan insanlar olduğunu biliyor muydunuz? Tekrar düşünün.

Her 5 Kasım'da "5 Kasım'ı hatırla, 5 Kasım'ı hatırla" olayına girmek istememe rağmen her 5 Kasım'da bunu unutmuş oluyorum. Havlu Günü'nü de kaçırdım bak. Bir de yeni arkadaşlık tanımı olarak: Facebook haber vermeden doğum gününü hatırlayan insan gerçek arkadaşındır. Ya da hafızası iyidir. Bilemeyiz.
Şu an biri gelse "En sevdiğin Beatles şarkısı ne?" dese, isyan ederim artık. "Her şeyi bana sormayın. Çok soru soruyorsunuz bebeğim" derim. Sting sorsa bile takmam. Amerikan güreşçisi Sting sorarsa tırsarım. Yerime sinip "Strawberry Fields Forever" derim. Ya da "Oğlum full showsun sen yae" derim. O derece. Öptüm bebeğim sizi.

0 yorum: