Yalnız Gezegen

welcome

Siz Buraya Daha Önce De Gelmiştiniz. Tabii Gelmiştiniz Ya... Tabii. Ben Gördüğüm Yüzü Asla Unutmam. Buraya Gelin De Elinizi Sıkayım! Bir Şey Söyleyeyim Mi? Sizin Yüzünüzü Bile Görmeden, Yürüyüşünüzden Tanıdım. Castle Rock'a Dönmek Için Bundan Daha Iyi Bir Gün Seçemezdiniz.

Realizmi Severim.


Ülkedeki bütün 13 - 25 arası gençleri toplayıp İngilizcenin daha havalı bir dil olmadığını anlatmak istiyorum. "Oh I hate paper work!" yazan arkadaşım, iki saat önce şehriye çorbası içiyordun bizi mi yiyorsun böyle?:) "Cehennem evet!"in bir "Hell yeah!" olmaması konusu beni zerre kadar ilgilendirmezken hangi dilde "Şirler pençe-i kahrımda olurken lerzan, beni bir gözleri ahuya zebun eyledi felek" denilebilir mesela, bunu düşünelim. Gerçi bu güzel şiirin ne kadar Türkçe olduğu üstünde hayli tartışılabilecek bir konu. Ama zannederim şuna kimse itiraz edemez: "Sen bana bakma ben senin baktığın yönde olurum."

Hayatımda bir zamanlar önemli olup zamanla bu yerini yitiren herkes için bir doğa gerçeği: Leoparın kuyruğuna basılmaz.

Yüzü güzel olup da şişman olan kızların hepsini uyarmak, "Çok güzelsin tatlım, biraz dikkat et" demek istiyorum. Ama belki yüz güzellikleri kilolarından kaynaklanıyordur, bilemeyiz.

Facebook'ta "Kadınlar ne ister?" sorusunu yanıtlayan erkeklerin kadınları tanımadığı açık. Onlar "Hep daha fazlasını" diye yanıtlamışlar. Kilo almamak daha realist olabilirdi bence.


Realist insanlar romantik filmler izlemezler. Romantik filmlerin amacı "Ah ben de bir gün böyle bir aşk bulacağım" demektir. Biz ise böyle aşklar yaşamadan öleceğiz. Boşverelim bunu Jennifer Aniston bile aldatıldı tatlım, biz kimiz ki? Olay romantik filmde bitiyorsa bu kadının mutlu bir hayatı olmalıydı değil mi? Ve hayat ne kadar sorularla dolu.

Bu kadar güzel şarkılar, güzel filmler, güzel kitaplar varken bazı insanların nasıl olup da hayatı sevemediklerini anlamıyorum. Bir de bu yıl inanılmaz bir hızla geçti. Ka bir tekerdir ve döner işte.

Her yaz acayip bir haller oluyor bana ve yılı baştan sona değerlendiriyorum. Benim gibi hayatında okulundan başka işi olmamış insanlar için takvim dediğimiz şey eşittir okuldur. Okul yoksa yıl bitmiştir. Yazsa yıl dışında kalan eğlencelik şirin bir zaman dilimidir. Eylül dediğimizde yeni yıl başlar ve yeni yıl arada bir doğum günü havasında geçer. Şu an baktığımda kısacık, miniminnacık gibi görünen bu yıla aslında baya bir şey sığdırdım.

Üniversite falan diyince kulağa çok acayip geliyor, ne bileyim tam da büyümedim galiba. Aslında bazen kendime aşırı küçük geliyorum. Nerede çocuk, nerede genç kız, nerede genç bir kadın gibi davrandığım pek belli olmuyor galiba. Kendime ben de şaşırıyorum, büyüdüm ya. Neredeyse 20 olacağım. 20. Bildiğin 20 yani. "Teenager" son yaşımı yaşıyor olmam beni çok heyecanlandırıyor olmasına rağmen büyümeyi eskisi kadar istemediğimi anlıyorum. 6 yaşımda hayata 25 yaşımdan başlamak istiyordum, kreş gösterimizde kusursuz bir papatya olmuştum başımdaki kartondan şapkayla. İlkokulda Harry Potter'cılık oynuyorduk mesela. Birçok büyüyü ezbere biliyordum. "Expeliarmus" diyince karşımdakinin elindeki kalemi yere atması gerekirdi. Ortaokul mezuniyetinde giydiğim kep çok önemli bir şeymiş gibi geliyordu. Lisede trigonometri çalışırken oturup ağlamıştım. Evet yapmıştım bunu. Olmayan şekillerin, olmayan kenarlarının, olmayan oranlarını öğrenemiyor olmak dünyanın en sinir bozucu şeyi gibi geliyordu. Geçen sene dershaneye giderken Blind Guardian kulaklarıma "You're not alone" diyordu.

Hep çocuk kalmak istemedim. Çocukluk baya sancılı bir şeydi. 5 yaşındaki kimse hep 5 yaşında olmak istemez. 14 yaş ise bir şeylere karar verecek kadar büyük ve uygulayamayacak kadar
küçük olmak da hoş bir olay değildi. Ölene kadar 19 kalabilirim ama. Ah aman tanrım, şimdiden yaş kompleksine giriyor olamam değil mi? Sonsuza kadar 19 olmak istiyorum.

"Zeki insanlar beynini, aptal insanlar kalbini dinler." Beyinden ayrı atan bir kalp bilmiyorum. Kalpten ayrı çalışan bir beyin bilmediğim gibi.

Her şey onların ne kadar basit olduğunu göremeyeceğimiz kadar karmaşık. Sanırım haşlanmış mısır yemek bende alkol etkisi yaratıyor.

Sıcak mı soğuk mu karar veremediğim hava odanın için geziniyor şimdi. Saçlarımı okşuyor hızlı esen bir rüzgar, keşke yalnız bunun için sevseydim seni. :)

0 yorum: