Yalnız Gezegen

welcome

Siz Buraya Daha Önce De Gelmiştiniz. Tabii Gelmiştiniz Ya... Tabii. Ben Gördüğüm Yüzü Asla Unutmam. Buraya Gelin De Elinizi Sıkayım! Bir Şey Söyleyeyim Mi? Sizin Yüzünüzü Bile Görmeden, Yürüyüşünüzden Tanıdım. Castle Rock'a Dönmek Için Bundan Daha Iyi Bir Gün Seçemezdiniz.

Ve Ben Yazmazken de Hayat Aktı


Gandalf: "Kader dönerken ben de size döndüm." :)
Biliyordum yazmadan yapamayacağımı ama denemeye değerdi yine de:) Yazmadığım sürede anlatılacak o kadar şey birikti ki... Hatta bunların bir çoğu ben daha yazamadan yitip gittiler bile. Bir sürü güzel şey oldu hayatımda. Bir sürü değişen şey. Bir dönüp bakıyorum da... Her an bir şeyler değişiyor sanki. Statik duran hiç bir şey yok ve eskisi kadar korkutmuyor bu durum beni.

3 gün sonra 18 oluyorum. Çok garip bir şey bu. 18... O kadar ulaşılmaz ve uzak bir şeydi ki. Geçen ÖSS başvuru formları geldiğinde de bu hissi duymuştum. Koca koca adamların girdiği bir sınavdı o. Ben yalnızca "Ne olmak istiyorsun büyüyünce?" sorularına cevap veren küçük bir kızdım ve dedektif olmak dahil hemen her mesleği istemiştim. Şimdi ne olmak istediğime karar verip ona göre bir kağıttaki yuvarlakların içini doldurmamı istiyorlar. En azından artık dedektif olmak istemiyorum. Gerçi her şey de isteyince oluyor sanki ya.. İstemek konusu da garip aslında. Ne istediğimi tam bilmiyorum hayattan.

Büyümek... Çok acayip bir şey ya. Geçen Çağlar'a da söylediğim gibi galiba ben küçükken bile biraz büyüktüm. Nüfus kağıdımdaki yaşımdan değil de olaylara tepkimden, daha doğrusu tepkisizliğimden anlıyorum büyüdüğümü. Önceden çok mu çocuktum yoksa işim mi yoktu bilmiyorum. Şundan çok değil 2 sene önce olsa kendi kendimi yiyeceğim olaylara hiç tepki vermiyorum, daha rahatım falan. Bu yönü güzel bak.

Yazmadığım dönemde bir sürü güzel şey oldu sevgili blog. Mesela harika bir yılbaşı geçirdik. Sonra neredeyse hemen ardından anneannemin doğum günü geldi. Aralarında 10 gün var aslında. Ama zaman çok çabuk geçiyor. Ve şimdi de benim doğum günüm geliyor. İçimde tarif edilemez, satırlara sığdırılamaz bir heyecan var. Hem yeni yaş, hem de dünyada en sevdiğim insanlarla birlikte olmak. Günlerdir içim içime sığmıyor. Bir aksilik çıkmasa bari...

Gelir gelmez çok doldurmak istemiyorum burayı. Bir de hücrelerimden geçen heyecan burayı aynı cümlelerle donatmama sebep olacak, bu nedenle şimdi susuyorum. Az kaldı zaten. Sana geri döneceğim gezegenim. Gezegen yalnız başına döner de Dina ona dönmez mi hiç? :)

0 yorum: