Yalnız Gezegen

welcome

Siz Buraya Daha Önce De Gelmiştiniz. Tabii Gelmiştiniz Ya... Tabii. Ben Gördüğüm Yüzü Asla Unutmam. Buraya Gelin De Elinizi Sıkayım! Bir Şey Söyleyeyim Mi? Sizin Yüzünüzü Bile Görmeden, Yürüyüşünüzden Tanıdım. Castle Rock'a Dönmek Için Bundan Daha Iyi Bir Gün Seçemezdiniz.

Farkındalık


"Eğer yatmadan önce Allah'a yalvarmadan uyuyabiliyorsan dünyanın en şanslı insanısın." Bu sözü bugün abisinin geçirdiği kaza yüzünden allak bullak olmuş, yüzü bembeyaz ve yıpranmış görünen matematik öğretmenim söyledi. Son derece etkileyici bir konuşma yaptı sonra. Az önce puanlarıyla alakalı hoşnutsuz konuşmalar yapan herkes sustu. Dünyada sağlığın, ailenin sağlığı ve huzurunuzdan daha önemli hiçbir şey yok. Hiçbir şey.. Yemişim sınavı.

Berkay, Ankara'ya dönüyormuş. Nasıl mutlu olduğumu satırlara yansıtmak zor. Hem ben hem de dalgın şehir Berkay'ı çok özledik. Bazen bir şeylere bıraktığın yerden başlayabilmek güzel. Aslında sen hiç bırakmamış olsan bile.

Annemin uzun süredir işlediği yılbaşı örtümüz sonunda bitti. Öyle güzel oldu ki.. Onun o bitmiş, ışıl ışıl halini görünce içimde bir şeyler pır pır etti. Annemi çok seviyorum. Her şey den çok hem de. Yılbaşını da çok seviyorum, yılın en güzel günü. Annemin işlediği bir yılbaşı örtüsüyle yeni yıla annemle girmek... Dünyada böyle güzel bir şey yok.

Bugün hayatımda beni üzen olay ve kişileri düşündüm. Ve Soner Hoca'nın bugün yaptığı konuşmayı... Bu aslında annemin yıllardır bana yaptığı konuşmaydı. Ama işin içine yaşanmışlık girince biraz daha etkili oldu sanırım. Beni üzen olayların çoğu incir çekirdeğini doldurmayacak şeylerdi. İnsanların acı ve sıkıntılarının yanında lafının bile edilmemesi gereken şeyler... Bazen Allah'a nankörlük ettiğimi düşünüyorum bir şeylere üzüldüğümde. Çok şükür ailem sağ ve yanımdalar, aç değilim, açık değilim, mutluyum. Belamı mı arıyorum artık bilemiyorum.

Bundan sonra beni ben istemedikçe çok az şey acıtabilir. Çok az şey üzebilir. Ben bugün farkına vardım. Çünkü bugün Soner Silsüpür matematik değil, hayat dersi verdi.0 yorum: