Yalnız Gezegen

welcome

Siz Buraya Daha Önce De Gelmiştiniz. Tabii Gelmiştiniz Ya... Tabii. Ben Gördüğüm Yüzü Asla Unutmam. Buraya Gelin De Elinizi Sıkayım! Bir Şey Söyleyeyim Mi? Sizin Yüzünüzü Bile Görmeden, Yürüyüşünüzden Tanıdım. Castle Rock'a Dönmek Için Bundan Daha Iyi Bir Gün Seçemezdiniz.

Vişne likörlü çikolata ve 7 Alan Wake


İyi bir giriş cümlesi olmadığını fark etmekle birlikte yazıma şöyle başlamayı uygun görüyorum: "ALAN WAKE OYNAYIN OĞLUM!!!bir!!1!!" Sahiden güzel bir oyun olmuş. Silent Hill'in gerilim dozunu ve aksiyon dozunu biraz arttırıp, yaratıkları ucubeden insana çevirip ellerine birer balta verince Alan Wake oluyor. (Şey aslında, düşününce baya farklıymış) Neyse Alan abi oyun ilerleyişi sırasında bir yandan da hikayesini anlatıyor ki, seslendiren kişinin sesi çok tatlı:) Oynayın işte kısaca. Ya da oynamayın, beni enterese etmez. Bana ne canım.

Bugün annemle Arya'yı gezdirdik. Köpek olmak gerçekten anlamsız bir şey. Hayatında çok fazla atraksiyon olmuyor doğal olarak ve konu gezme olunca çıldırıyorsun. Bir insan
olarak dışarı çıkacağıma asla bu kadar sevinemeyişime üzülüyorum. Bizim için sıradan bir şey, bir köpeciği mutluluktan çıldırtmaya yetiyor. Zaten normalde bile gülümsüyor gibi görünen kızımı mutlu görmek ayrı bir zevk. Kocaman cüssesi, sallarken resmen tokat atıyor gibi hissettiren kuyruğuyla bile ufacık bir çocuk o. Arya'ya sahip olmak demek, hiç büyümeyen bir çocuğun olması gibi bir şey.

Annemle Arya'yı gezdirmenin Arya'yı mutlu etmek ve annemle bir sürü alakasız şey konuşmak dışında şöyle hoş bir yönü var: Çikolata Evi! İçinde çikolata geçen bir şeyin kötü olma ihtimali baya düşük olmasına rağmen, bu Çikolata Evi'ni güzel yapan ayrı bir olay var: Vişne likörlü çikolata! Şimdi bu paragrafta durduk yere iki ünlem koyduracak kadar beni coşkulu şeyi yapan anlamayanlar için minik bir açıklama:

Bu benim.Bu da benim siyasi görüşüm.


Yani bu şartlar altında vişne likörlü çikolata almak demek: siyasi eylem. Bu yüzdendir ki bu duruma iki ünlem az bile. Bütün ünlemlerim babam için geliyor: !!!!! :)

Kafamda durmaksızın introsu dışında hiç bir şeyini bilmediğim bir şarkı çalması iğrenç bir şey. Bir sözünü falan bulsam Googleyacağım. Googlelamak fiilini de seviyorum ayrıca, baya kullanışlı. Biraz sallama ve garip bir fiil olması sebebiyle biraz "Şirinlemek" fiilini andırıyor. Her neyse şarkıya dönecek olursak: Dın dın dın dırı dın gibi bir introsu vardı, hatırlayan varsa söylemeli. Teşekkürler derim:D

Ayrıca arkadaşlarım ya çok kibar insanlar ya da çok ilgisizler. Annemle günlerdir "Dünya'nın 19'laşması" muhabbetini yapıyoruz. Kara Kule'yi okuduğuna inanmıyorum hiç bir arkadaşımın. -Berkay'ı dışta tutuyorum- Yani açık seçik saçmaladığımızı düşünüyor olmalılar. Hiç bir şey söylemediklerine göre ya kibarlar ya ilgisiz. Gerçi insanlar "bzm şarkımızzzz" gibi muhabbetler yaptıkları için bizim "19'laşmak" muhabbetimiz bunların yanında göz yaşları içinde kalabilir.

Bu arada İngilizce kelimeleri daha çok İngilizceleştirme takıntısı bir tek Türklerde var sanırım. "Forever"ın yetmeyip "Forewer" yazıldığı tek yerin Türkiye olduğunu düşünmeden edemiyorum. Kaldı ki Ecstasy'yi Extacy yazmamız da buna bir örnek teşkil edebilir.

Son olarak Küçük İskender ve Can Yücel'in iyi şiirleri olabilir ama paylaşa paylaşa ikisinden de soğuttunuz beni. Ayrıca süper delikanlı geçinen homofobik ama bir yandan da aşk adamı olan arkadaşlarımın Küçük İskender paylaşımlarına bayılıyorum. O bakıp bakıp efkarlandığınız şiir var ya, o, bir erkeğe yazıldı. Ahahaha eğlendim. Linç edilmeyi göze alarak da Can Yücel'in şiirlerini sevmediğimi söylemeyi borç biliyorum. Her ergenin yazabileceği cümleleri satır olarak değil dize olarak yazınca şiir olmuş, altına Can Yücel diye imza atınca da paylaşılacak bir şeyler oluyor. "Şöyle yapacaksın, böyle yap, şöyleymişcesine şöyle yap" gibi bir şiir kabul etmiyorum, edemiyorum. Edebiyat otoritesi değilim ve asla olmayacağım. Bu yüzden bu yazdıklarımın kimseyi kızdırmasına gerek yok, kızdırsam da çok umrumda değil gerçi ya neyse:)

Gerçek bir şiir görmek isteyenler ise şu tarafa baktılar:
Sen bana bakma,
Ben senin baktığın yönde olurum.

Ve perde.

0 yorum: